Amator Kiełpino pokonał juniorów Orła 2:1.

Dnia 29 kwietnia 2017r. w samo południe juniorzy Orła rozegrali na „ORZEŁ” Arenie mecz o mistrzostwo Klasy Junior B1 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku.
Po pierwszym gwizdku oznajmującym początek meczu gospodarze zaatakowali swoich przeciwników. Goście nie czekali jak im gospodarze strzelą bramkę i też przeprowadzali groźne kontrataki. Na przeszkodzie w zdobyciu bramki stanął dobrze broniący golkiper Orła Tomasz Bonk.
W 32 minucie z odległości około 25 metrów pięknym strzałem popisał się Maciej Zalewski. Podkręcona piłka zaskoczyła golkipera Amatora i wpadła mu za „kołnierz” do bramki .Po pierwszej połowie prowadził 1:0.
W drugiej połowie meczu to goście zaatakowali bramkę Orła i starali się za wszelką cenę wyrównać. Po jednej z takich akcji zawodnik Amatora został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na „wapno”. Rzut karny został wykorzystany przez wykonawcę i stan meczu został wyrównany 1:1.
Goście dostali wiatru w plecy , a boisku grali po wiatr jeszcze z większą wolą atakowali chcąc za wszelką cenę dążyli do strzelenia kolejnej bramki. Akcje przenosiły się od jednej bramki do drugiej. Były okazje na podwyższenie wyniku. Walka trwała, a emocje nie ustępowały.
Po kolejnym kontrataku, długim zagraniu przez pół boiska, zawodnik Amatora zdobył drugą bramkę i Goście objęli prowadzenie 2:1. Orzeł jeszcze wypracował sobie pozycje do strzelenia wyrównującej bramki, ale w tym dniu napastnicy mieli źle ustawione celowniki!.
Mecz skończył się porażką Orła wynikiem 1:2.
Orzeł zagrał w składzie: br. Tomasz Bonk, Krystian Gadomski, Krystian Szweda, Dawid Gajęcki, Kuba Orszak, Jakub Czerwiński, Łukasz Zitterman -( Karol Szarmach) , Mateusz Dułak, Maciej Preuss ,Fabian Niedźwiedzki i Maciej Zalewski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *